| Razvan_Dinu_1999 a întrebat:

Ce procesor e mai bun un dual de 1.7 Ghz su un Quad de 1.4 Ghz

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Quad de 1.4 Ghz!

| Jipa95 a răspuns:

Tinand cont ce frecventa au procesoarele, de la 1.4 quad la 1.7 dual ar trebui ca quad-ul sa fie mai bun, dar depinde de procesor ce tehnologii detine.

| Razvan_Dinu_1999 explică (pentru Jipa95):

Ei bine eu vreau sa imi achizitionez un nou telefon si sunt nelamurit ce sa leg intre Allview v1 viper s si s4 mini ei bine viper are Model Procesor:Qualcomm MSM8228 Quad CoreFrecventa procesor:1400 iar s4 mini areModel Procesorbig grinual Krait Frecventa procesor:1700

| Rockat a răspuns:

Quad de 1.4 Ghz

| Robert_Tom_2000 a răspuns:

Salut ti-as recomanda un dual deoarece are ghz mai puternici. Bine sunt multe lucruri de explicat dar e bun dual. Funda?

| Rockat a răspuns (pentru Robert_Tom_2000):

Are doua nuclee de 1.7 iar celalart are 4 nuclee de 1.4. Daca pornesti toate cele 4 nucleele ar merge mai bine si decat un dual de 2.0.

| LowhearT a răspuns:

Depinde de ce dual core si ce quad core