| Saddelyx a întrebat:

Ce program de editare a videoclipurilor imi recomandati? Vreau sa fac un colaj si nu stiu ce program sa aleg.Am incercat sa iau Sony Vegas Pro 11, dar zice ca nu este compatibil cu Windows7.Si daca puteti si un site de unde il pot descarca big grin.Multumesc happy.

Răspuns Câştigător
| DreyP a răspuns:

In primul rand vreau sa-ti zic ca Sony Vegas Pro 11 e compatibil cu windows 7 32&64bit e posibil sa fi loat installeru-ul gresit, uitete bine si vezi daca S.O tau e 32bits sau 64bits apoi foloseste installer-ul in functie de versiunea de bits a S.O-ului tau. Daca ai Windows-ul de 64bit poti folosi direct Sony Vegas PRO 12 (dar este numai pentru 64bits).
Acum cat despre programe, daca esti incepator in editare de video poti folosi ceva mai usor ca :Magix Video Deluxe 2013 sau Pinnacle Studio 16, iar daca esti mai avansat in domeniu poti folosi Avid Media Composer.
^.^

2 răspunsuri:
| cypryan11 a răspuns:

Movie Maker.
Insa Sony Vegas e compatibil cu win 7 crede-ma am si eu, insa trebuie sa iei versiunea pe 32 biti sau 64.depinde ce versiune de win 7 ai si tu.

| Dackvareder123 a răspuns:

Adobe Premiere Pro.Depinde de puterea calculatorului tau:CS4 CS5.Dar programu e destul de greu pana prinzi bazele