| Dragotta a întrebat:

Ce reprezista kwh/an. Vreau sa imi cumpar o masina de spalat si vad la specificatii la consum de energie ca consume 147kwh/an. Exact in bani ce inseamna, si cum se calculeaza.

1 răspuns:
| LaviniAndreea16 a răspuns:

Buna!
Un kw e in jur de 0.53 bani
Asta inseamna ca masina de spalat pe care ai dori sa o achiziționezi consuma 12, 25 kw pe luna. Eu cred ca e un consum bun. Dar acestea sunt doar niste date estimative...depinde cat de des utilizezi masina de spalat. Sper ca te am ajutat