| Pinkvanilla9 a întrebat:

Ce sa aleg dintre Huawei p20 lite sau Samsung a8(2018).Singurul criteriu de alegere este după camera telefonului. Am făcut o comparație și diferențele sunt foarte mici, însă Samsungul nu are dual camera. Cum este mai bine?

4 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

A8 are camera mai buna
DAR, nici unul dintre ele nu are OIS
daca, chiar te intereseaza camera, atunci OIS e o chestie care iti permite sa faci poze bune (chiar foarte bune) la, lumina putina!
deci dpdv al camerei, nici unul de mai sus! sorry sad

| Pinkvanilla9 explică (pentru ziftode):

Nu vreau sa dau pe un telefon mai mult de 1400 de lei momentan și la prețul asta ois nu prea găseștilaughing

| ziftode a răspuns (pentru Pinkvanilla9):

Deh, mama, observam si eu, eu am stat aproape 2 ani in plus pe S4 ca sa imi permit sa imi iau S8+... NOU (si m-am invartit in jurul cozii sa imi iau sau nu S7 care sa aiba OIS)
dar, poti sa iti iei la mana a doua
mai ales de la un amanet, care iti dau 7-30zile drept de retur, si poti sa il testezi pe toate GAURILE
in plus, pentru Samsung, intrii in aplicatia de telefon si formezi:
*#0*# si intrii intr-un meniu de service care testeaza multe, multe, apoi pui antutu tester si testezi bateria, si antutu benchmark sa testezi GPU al telefonului, asa poti sa iei cu mult calm un telefon la mana a douawinking

asa ca, success, ti-am spus cam tot ce stiu despre telefoane si camere tongue

| WsTiger a răspuns:

Recomand A7 are triple camera face poze foarte bune si nu sta rau nici la celelalte specificatii.