| gangstashit a întrebat:

Ce sa aleg? Procesor Intel Dual core e2160 ori Athlon 64 X2 Dual Core 3800+? Intelul lucreaza pe o placa de baza Asus P5PL2-E si Athlon`ul lucreaza pe o placa de baza Asus M2N-E.Rog un raspuns de la un specialist.

3 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Athlon-ul

| dracu14 a răspuns (pentru dracu14):

Pentru ca are o frecventa mai mare-2ghz,Intel-ul are 1, 8ghz, are un bus speed de 1000 mhz fata de Intel care are 800 mhz, uite si o comparare ca sa vezi
http://www.cpu-world.com/......E2160.html

| bboy98 a răspuns:

Eu nu sunt tocmai un specialist dar parerea mea e ca ar fi bine sa alegi Athlon 64 big grin