| Andyy007 a întrebat:

Ce sa cumpar:
Un laptop pana in 17 milioane sau o tableta pana in 9 milioane?

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Laptop!
Si hai sa iti zic si de ce. Tableta este un fel de computer portabil mai simplu decat laptop,dar nu atata de eficient ca un laptop,in plus are si touchscreen-ul ala, care la un momendat o sa se cam uzeze si nu o sa mai prea raspunda la comenzi cum a fost o data si are dotari tehnice mult mai slabe decat un laptopul.
In schimb laptopul este mai mult decat util, poti face mai multe ca pe o tableta, are la baza, un procesor care pe o tableta nu poti sa o ai si etc.
Bafta! si ai grija ce alegi sa nu-ti para rau mai tarziu!

12 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Laptop all the way!

| PinkPanther a răspuns:

Laptopul este mult mai util, poti face mult mai multe pe el: sa vezi un film la calitate buna, sa te joci un joc performant, sa scrii un referat, etc
Singurul avantaj al tabletei e ca este mai portabila si ca e la moda, dar moda trece, utilitatea ramane. Cfaci daca se strica ecranul tabletei? dai o gramada de bani sa o inlocuiesti, la laptop daca se stica ceva ai mai multe alternative mai ieftine de a rezolva problema

| BroascaCuElice a răspuns:

Laptop - pentru ca ai mai multe facilitati pe el:)
http://vezistereo.com/tableta-vs-laptop
:)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti iei tableta sa nu te astepti sa poti vedea un film calumea, sa joci un joc misto sau sa scrii un referat de 10 pagini. Asa ca alege tu in functie de ce ai nevoie.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Laptop. parerea mea.

| ZeHelp a răspuns:

Nu merita banii tabletele, pot sa fie si la 100 de milioane cu platina pe ele. Ia-ti laptop, e cea mai buna alegere. (Proprie experienta)

| ioana100 a răspuns:

O tableta nu gasesti la acest pret, doar daca e contrafacuta sau de la o firma de proasta calitate.Eu am Ipad, sunt foarte multumita, iti recomand! celelalte firme au copiat modelul de la Apple! Mai bine faci o investitie pe termen lung, decat sa iei la jumatate de pret si sa nu se potriveasca cerintelor tale, stricandu-se foarte repede!

| asdasdasdasdasdsa a răspuns:

Salut uite ce zic eu acum e alegerea ta eu iti dau cateva idei.
Laptop - Tastatura, Ecran generos, memorie buna, etc. Poti juca jocuri etc
Tableta - Poti jcua jocuri dar nu la acelasi nivel ca la laptop, E ecranu mic. etc, dar e si la moda

----------------------------------------------
Cu toate astea eu ii zic lu unchiu cand vien din cipru sa imi aduca un laptop bestial ca mi-a promis de acum 3 ani tongue. Alege laptop, vreau si eu funda :]]

| pHe0Nix a răspuns:

Nu stiu ce tableta iei tu la 900 ron, ceva chinezarie 100%
Recomandarea mea este sa iei laptop, dar la gaming nu recomand laptop, te lasa bateria cand ti-e lumea mai draga, daca nu vrei gaming iti recomand acest laptop:
http://www.emag.ro/......p59-334758
Are un procesor bun la 2.20 ghz, 4 gb ram, 500 gb hdd
Daca vrei gaming nu iti recomand laptop repet
La gaming e necesar un desktop, doar daca ai bani de aruncat iei laptop

| Mara157 a răspuns:

Tableta pentru ca e cam acelasi lucru

| ZeHelp a răspuns (pentru Mara157):

Nu e deloc acelasi lucru. The gamer knows betterwinking

| toma125 a răspuns:

O tableta lana in 9 milioane cred ca iti va fi de mare ajutor.Crede-ma eu mi-am luat un Evotab si ma incanta!