| sindeiu a întrebat:

Ce se intampla daca nu raspund la curier si chiar daca am produsul platit deja cu cardul il duce la posta sau anuleaza comanda

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu depinde de nimic! Curierul il va duce la magazin si esti obligat sa iei rapid legatura cu magazinul: sa ti-l retrimita sau sa-ti vireze banii intr-un cont bancar (IBAN) pe care sa-l comunici lor. Ei sunt obligati ca, in 30 zile de la primirea returului, sa-ti vireze banii in cont.

| cristi202 a răspuns:

Vine a doua zi. Daca nici atunci nu te găsește, pachetul rămîne cateva zile la sediul curierului, cel care tine de zona ta, apoi se întoarce la expeditor.

| Violleta2022 a răspuns:

Il retuneaza la sediul lor si daca in termen de cateva zile nu-l ridici, pleaca inapoi la cine l-a trimis.

| Dandinelle a răspuns:

Depinde de firma de curierat si cea la care ai dat comanda, unele incearca a doua zi o livrare, altele le returneaza direct. Cand returul este finalizat, adica pachetul se intoarce la firma unde ai dat comanda, ei fac procesul de returnare si iti pun inapoi banutii in cont. Asta daca firma este serioasa si mai exista site-ul, nu e cumva o teapa pe net