| OutLandeR a întrebat:

Ce se poate intampla daca rulezi un joc pe care nu il suporta calculatorul? se poate strica ceva?

5 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Nu se strica nimic.
De fapt un joc pe care nu-l suporta PC-ul tau nu-l poti rula, merge foarte greu, se blocheaza.
Daca totusi vrei sa joci un astfel de joc, nu este nici o problema, sunt solicitate mult placa video si procesorul dar nu se vor arde din aceasta cauza.

| OutLandeR explică (pentru taken):

Jocul este NEED FOR SPEED WORLD, procesorul este Intel pentium 4, placa video nividia g force 4 ti 4200.

| taken a răspuns (pentru OutLandeR):

Il instalezi, daca merge bine, daca nu, il dezinstalezi si gata.

| meli120 a răspuns:

In cel mai rau caz nu ti-l ruleaza.In rest, ori nu iti merge cu setarile la maxim(grafic etc), doar la minim.
Pot sa apara bug-uri, blocari sau sa mearga foarte greu(in cazul asta ar trebui date settarile la minim daca nu sunt date ).

| Dinu_Theodor_1987 a răspuns:

Da,se poate.