| oanecorleone a întrebat:

Ce se poate intampla daca un cd cu windows este zgariat rau?
Se poate strica calculatorul?

Răspuns Câştigător
| judgement a răspuns:

Nu, dar se poate ca atunci cand il instalezi de pe acel cd sa nu ai nici o sansa, adica sa iti dea o eroare la un fisier improtant si sa nu se instaleze sau sa se instaleze cu erori si sa nu mearga asa cum trebuie.

Cel mai bine este sa iti ti cd-ul intr-un loc ferit de uzura, si daca ai cd-ul actual zgariat sa iti faci unul nou.

7 răspunsuri:
| ed23tm a răspuns:

Nu, se strica cd`ul
si nu mai poti bota de pe el

| bestmusik a răspuns:

Nu se strica calculatorul doar cd-ul e deteriorat si mai mult ca sigur nu o sa mai mearga. Dar totusi iti recomand sa nu-l mai bagi in pc.

| oanecorleone explică:

Si apoi mai am o ora sa ajung la mata acasa

| Lol_1641 a răspuns:

Cum sa-se strice calculatorul? laughing Ai sanse mari sa nu poti instala windows-ul dar calculatorul nu are cum sa-se strice...winking

| hrdcore a răspuns:

Nu iti strica pc-ul dar daca are zgarieturi mari nu cred ca il mai citeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... o sa iti explodeze...intai opticul, apoi ai 10 secunde sa fugi din casa

| ionutzz_7577 a răspuns:

Depinde cat de zgariat e. E posibil sa nu poti duce instalarea la capat. sa primesti erori. etc.