| Varodi_Andrei_2000 a întrebat:

Ce s-ar intampla daca as adauga memorie ram (momentan am 2Gb)? Se poate strica calculatorul? Sa mearga mai greu?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Nu va merge mai greu. In cel mai rau caz (incompatibilitate) poate sa nu porneasca sistemul sau sa nu vada ce ai adaugat. Sistemul va rula mai rapid daca ii mai adaugi ram mai ales in aplicatii care cer mult ram (de ex jocuri,aplicati de proiectare, etc).

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Tu faci misto de noi? Ce rol are memoria in calculator? Stupid question!

| Varodi_Andrei_2000 explică (pentru K0sti):

Pe vechiul calculator i-am pus mai multi rami si a inceput sa mearga mai greu. Am vrut doar sa fiu sigur ca nu va avea probleme.

| K0sti a răspuns (pentru Varodi_Andrei_2000):

Nu exista asa ceva! Doar daca era vreuna defecta!