| adybest15 a întrebat:

Ce se poate intampla daca un laptop sta aprins 12 ore chiar mai mult cu un procesor intel i5. Dar cu un intel pentium dual core.

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Daca nu face operatii grele (procesare video, etc), deci daca e doar pornit, eventual download, nu are ce sa pateasca, posibil sa intre in sleep dupa o vreme!

| m5789932 a răspuns:

Pai ia sa ne spui si noua; tu trebuie sa ne dai raspunsul. nu ca noi nu l-am stii, dar la o asa intrebare grea, te rugam sa ne spui tu.

| Simpatic a răspuns:

Se duce bateria daca nu e legat la priza happy.ce importanta are procesorul? curentul trece prin sursa prima data...

| necdannec a răspuns:

Deci : Daca procesorul I5 functioneaza 12 ore non stop devine I4, 9, iar celalalt dual core devine 1, 99 core si vei vedea in task manager un core si 99 de fractii.laughing Mai adi ce se intampla daca un motor indiferent de tip merge 12 ore? De ex Romania Italia 23. 24ore?