| photographer24 a întrebat:

Doresc sa stiu dintre un procesor pentru Laptop : Intel Core i3 si un procesor Intel pentium Dual Core care este mai bun? Multumesc... Cel mai bun si concis raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Mihai8711 a răspuns:

I3 deoarece dual este o tehnologie mai veche si i3 este o tehnologie mai noua i3 s-ar putea sa aiba 3 nuclee spre deosebire de dual 2 nuclee.

| photographer24 explică (pentru Mihai8711):

Uite dintre astea doua laptopu-uri ce mi-ai recomanda?
1. http://www.emag.ro/.......RLV0C.004

2. http://www.emag.ro/......530MRSE5EE

Astept un raspuns.

| Mihai8711 a răspuns (pentru photographer24):

Deci fujitsu are procesor mai bun dar nu are placa video cica integrata deci din cele doua recomand Acer aspire.

5 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Pentru jocuri, iincontestabil Intel Core i3 dar daca vrei navigare si programare Dual core este solutia ideala! Sincer nu cred ca vechimea tehnologiei si numarul de nuclee face diferenta! happy Astept funda promisa!

| Boeing747 a răspuns:

I3 este sandy bridge. Depinde ce dual core vorbesti. Sunt si sandy bridge. I3 are placa integrata si daca vrei mai mute detalii uita-te pe site Intel.

| MihaiSava a răspuns:

Eu zic sa incerci pe amandoua ca asa sti si no sa nu te obosesti sa mai scrii sper cami dai funda!