| mrxmihaix a întrebat:

Ce setari trebuie sa-i fac la telefon sa-mi mearga aplicatii gen facebook, whatsapp cu MB de la abonament (Orange)
funda! (primului raspuns care ma ajuta)
p.s.: am un Galaxy fit

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa te asiguri ca ai efectuate setarile de internet ca in acest tutorial: https://www.orange.ro/....../din_src/1
Aplicatiile le poti descarca gratuit din magazinul Play. Asigura-te ca in momentul in care utilizezi aplicatia Whatsapp, telefonul tau sa fie conectat la conexiunea de internet 3G.

Cu prietenie,
Orange Helper

| andyeyes99 a răspuns:

Te duci la settings dupa aia wirereless & network settings pe urma la mobile networks si pe urma acces point names si vezi care din chestiile alea de acolo scrie Orange live sau ceva de genul o bifezi te intorci mobile network si bifezi data enabled. Sper ca te-am ajutat.

daca il ai in romana
wirereless & network settings = setari pentru reaua wireless
mobile networks=retele mobile
acces point names=numele punctelor de acces
data enabled=date active