| allepurple a întrebat:

Ce solutii aveti pentru momentele cand calculatorul incepe sa va functioneze greu, incet si se tot blocheaza? ( in afara de restart, pentru ca merge greu deja de o perioada lunga si l-am mai restartat)

Răspuns Câştigător
| lucy90 a răspuns:

Devirusare, stergerea programelor inutile defracmentare si curatare disk optimizare windows etc. daca leai facut pe astea va merge bine sau mai simplu reinstalare win

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i faci o curatare si o defragmentare si ar trebui sa mearga mai bine. Poti folosi doua programe gratuite de la Piriform.com, respectiv CCleaner pentru curatare si Defraggler pentru defragmentare. Succes si numai bine!

| allepurple explică (pentru Ioandelasal):

Am CCleaner, dar nu stiam ce sa aleg sa fac de acolo. Nu as vrea sa sterg ceva si sa iasa rau.
Am sa incerc si defraggler

| Ioandelasal a răspuns (pentru allepurple):

Deschizi CCleaner (dand dublu clic pe icon) si dai Analizeaza si dupa ce termina analiza dai Curatare (daca este in engleza dai Analyzing si Cleaning, daca bine imi aduc minte, eu am in romana si nu vorbesc engleza) si apoi iar Analizeaza si dupa aceea il inchizi. Ambele sunt in partea de jos, in stanga analiza si in dreapta curatarea. Dupa ce ai curatat descarci Defraggler si faci defragmentarea la ambele partitii, C si D. Succes!

| Ioandelasal a răspuns (pentru allepurple):

Deschizi CCleaner (dand dublu clic pe icon) si dai Analizeaza si dupa ce termina analiza dai Curatare (daca este in engleza dai Analyzing si Cleaning, daca bine imi aduc minte, eu am in romana si nu vorbesc engleza) si apoi iar Analizeaza si dupa aceea il inchizi. Ambele sunt in partea de jos, in stanga analiza si in dreapta curatarea. Dupa ce ai curatat descarci Defraggler si faci defragmentarea la ambele partitii, C si D. Nu ai ce sa faci rau, CCleaner nu sterge programe sau continut (muzica, video, poze, text, etc). Succes!

| anameoow a răspuns:

Cred ca ar trebui sa il reformatezi sau sa stergi cateva programe(poate lipsa de memorie e problema).Ai putea verifica si daca nu cumva ai luat vreun virus.

| RaduMarin a răspuns:

O reinstalare de Windows ti-ar rezolva problema mult mai usor.

| catalin12345678910 a răspuns:

Sa inchizi operatiunea care iti frineaza calculatorul...

| Madutza_Madii_1994 a răspuns:

Poate ar trebui sa cureti unitatea sau daca nu merge nici asa sa reinstalezi windowsul care trebuie schimbat la 3 -4 luni maxim. sper ca ti-am fost de folos.bye

| Daisy69 a răspuns:

Poate are virusihappy

| aduade a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i schimbi winowsu.Si eu am patit la fel, si l-am schibat si dupa era fresh.