| Wowhow a întrebat:

Ce ziceti de site-ul okazii.ro? Am vazut multe chestii interesante acolo,dar mi-e cam frica sa cumpar, sa nu iau teapa.Ati cumparat de acolo sau stiti daca pot sa am incredere si sa cumpar sau depinde de produs? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mDiana a răspuns:

Eu mi-am luat foarte multe chestii de pe okazii. Trebuie să te uiți în partea dreaptă, la utilizatorul de la care cumperi, să vezi ce calificative are.

| Wowhow explică (pentru mDiana):

Daca e utilizator verificat, are 98, 59% calificative pozitive si a vandut peste 1000 de produse e ok sa cumpar de la el? Vreau un incarcator de telefon. Scuze ca am scris de 2 ori acelasi lucru, dar voiam sa fiu sigura ca citesti si tu happy

21 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Este Ok.Eu am cumpărat şi am vândut pe acest site şi nu văd cum ar putea să îţi deie ţeapă din momentul în care plata se face la livrare cu dreptul de a deschide coletul şi dacă e altceva decât ce ai comandat îl poţi returna fără să dai vreun leu.La produsele second hand urmăreşte ca user-ul să fie de încredere, adică să aibă sigla okazii.ro şi să aibă posibiliotatea de returnare, dar ăsta e riscul cu produsele second, pot fi nefuncţionale, dar dacă le probezi înninte de plată nu văd unde ar fi pericolul.Succes

| Reek54 a răspuns:

Este ok site-ul, am cumparat de acolo si am si vandut acolo, trebuie sa fii atenta la utilizatorii cu care urmeaza sa te intalnesti pentru a-ti preda produsul, verifica-le calificativele si tot ce tine de increderea lor, iar cand te intalnesti pentru a cumpara "produsul" nu te grabi, testeaza functionalitatea intai de toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine incerci comenzi.ro

| SuicideSilence a răspuns:

Depinde de cel care vinde. daca vrei sa cumperi ceva mai valoros, spune-i celui de la care-l iei sa-ti trimita colot cu posibilitate de verificare. (adica atunci cand primesti coletul te poti uita in el si daca esti multumita il platesti, daca nu... nu.) este adevarat ca este putin mai scump, dar asa eviti tzepele. sunt fff multi care nu sunt vanzatori tocmai ok.

| Wowhow explică (pentru SuicideSilence):

Daca e utilizator verificat, are 98, 59% calificative pozitive si a vandut peste 1000 de produse e ok sa cumpar de la el? Vreau un incarcator de telefon

| SuicideSilence a răspuns (pentru Wowhow):

Da. cred ca este ok. nu cred ca isi permite sa ii acorzi negativ doar pentru un incarcator.

| Wowhow explică (pentru SuicideSilence):

Multumesc mult.Mai e o chestie: eu vreau un incarcator original si asa scrie acolo ca e, doar ca pretul e cam la jumatate din cat ar trebui si costa cat unul neoriginal din magazine.Asta inseamna ca e fals sau?

| SuicideSilence a răspuns (pentru Wowhow):

Nu stiu sa iti raspund la aceasta intrebare. nu vreau sa vb prostii. sincer nu cred. incarcatoare se gasesc pe toate drumurile si de aceea sunt ieftine. acum... poate ai noroc ca omul sa fie de treaba si sa iti dea ceva bun.

| Okaziiro a răspuns:

Multumim pentru interesul aratat site-ului Okazii.ro.

De pe Okazii.ro poti cumpara rapid, sigur si ai la dispozitie peste 2 milioane de produse precum si mii de vanzatori profesionisti.

Cumpara produse cu Garantia Okazii.ro si in acest caz, ti se iti garanteaza ca, daca nu primesti produsul comandat sau acesta nu corespunde descrierii de pe site, vei primi înapoi costul produsului inclusiv costul de livrare. Important este, sa urmaresti pe site, semnalizarea produselor cu Garantia Okazii. Mai multe detalii despre acest serviciu gasesti aici: http://ajutor.okazii.ro/cumparare/garantia-okazii.

In cazul in care vanzatorul de la care doresti sa cumperi nu are setata Garantia Okazii, poti verifica numarul de calificative pe care il are. Numarul de calificative pozitive si feedback-ul utilizatorilor Okazii.ro recomanda un vanzator ca fiind de incredere. Calificativele vanzatorului le poti vedea in pagina produsului, in zona din dreapta, corespunzatoare informatiilor despre vanzator.

Pentru informatii suplimentare, acceseaza cu incredere http://ajutor.okazii.ro/.

Te invitam sa revii pe Okazii.ro, spor la cumparaturi.

| Wowhow explică (pentru Okaziiro):

Multumesc,am dat deja o comanda. Abia astept sa o primesc happy

| Okaziiro a răspuns (pentru Wowhow):

Cu placere. Spor la cumparaturi happy

| shadow121211 a răspuns:

Depinde si de produs. de ex ce vrei sa cumperi?

| Wowhow explică (pentru shadow121211):

Momentan un incarcator de telefon, dar poate mai vad si altceva care sa-mi placa happy

| shadow121211 a răspuns:

Poti sa il cumperi linistita nu'i nici o problema. eu am cumparat acum 2 saptamani o bicicleta de pe ocazi si a fost impecabila

| freud a răspuns:

Tepar okazii : PLOTUNA IONUT DORIN
User okazii: thegameionut1
Telefon: 0748381857 / 0746462262
Oras: Huedin/Cluj
Nu ridica coletele de la posta.

| Ionii a răspuns:

Momentan nu am cumparat nimic de acolo, dar nu te sfatuiesc.thinking Mai binee incearcaa comenzi.ro

| ChrissJosh a răspuns:

Da, din pacate, asa sunt romanii, tepari de meserie. Uite un exemplu:
Tepar okazii.ro:
nume: Constantin Alin - Iasi;
nr. tel.: 0743815632;
ID yahoo: xd.allin@yahoo.com