| dolyan a întrebat:

Ce ziceti, se merita sa cumpar laptop(in care mai greu se fac imbunatatiri), sau sa cumpar desktop(in care poti schimba cam tot)? Dati argumente(motive pentru care ati alege unul sau altul), in plus sunt curios la banii care ii dau pe un laptop, cu aceiasi bani as lua un desktop mai bun, nu?
Si in final, cat costa un desktop/laptop in Romania(la amandoua m-ar interesa) cu o configuratie actuala(acceptabila pentru jocuri de talia Gta 4)cred ca oricum sunt mai mici preturile decat in italia, nu?
MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| mecfoy a răspuns:

Am incercat sa dau mesaj, dar nu ma lasa inca. Asa ca iti scriu aici:
Desktop este varianta cea mai buna pe departe, pe la cei 450 de euro de care aminteai iti iei un calculator bun pentru cele mai recente jocuri. Nu pot sa-ti recomand locuri insa.
Laptop-ul nu este facut pentru jocuri pentru ca se supraincalzeste, este absolut necesar doar daca ai nevoie de multa mobilitate.

2 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

I-ati Desktop pentru ca e mai ieftin in cazul in care vrei sa il upgradezi si plus ca e si mai ieftin in comparatie cu un laptop asta daca vrei pentru jocuri. Daca vrei mobilitate, ai bani de aruncat pe criza asta si vrei si jocuri atunci i-ati un laptop de la 40 mil in sus cu placa video dedicata in nici un caz integrata ca nu ai facut nici o zbarna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca mai bine cumperi laptop

parerea mea
sper ca am fost de ajutor