| Mystyk a întrebat:

Cei care se pricep la elicoptere radiocomandate, am si eu un 3d-helicopter, marca nu o stiu ca nu e scrisa nici pe cutie nici pe carticica.Cand incerc sa il ridic de la sol, se invarte necontrolabil inspre stanga.Rotita aia e maxim la dreapta (ceea ce ar trebui sa il faca sa zboare drept dar tot degeaba). Inainte nu facea asa, dar la inceput so busit de cateva ori, ca na eram incepator.Schimb si frecventa si tot degeaba, se invarte in continuu. S-a stricat odata, s-a deslipit o chestie care centra elicea dar am lipit-o.Nu stiu ce are. Ceva instructiuni, sa il desfac sa ii lipesc vreun fir ceva. L-am desfacut odata dar nu stiam ce sa ii fac si l-am pus la loc.

Funda celui care imi explica cel mai bine. big grin

1 răspuns:
| iulian6861 a răspuns:

Poate ca l-ai luat deja stricat este o posibilitate sa se fi dezlipit un fir care il face sa mearga drept iti zic ca ori ar trebui sa til schimbe ori sa te uiti foarte atent la fire!