| skilletski a întrebat:

Cei care stiu sistemul de operare backtrack5 mi-ar putea spune daca merge dual boot-ul si cu windows xp?
Vreau sa folosesc acest sistem de operare pentru programare, dar am nevoie si de windos xp si pentru alte chesti cum ar fi jocurile sau programele care nu mmerg pe backtrack5.
Stiu ca as putea instala Windows 7 si sa fiu sigur ca dual boot-ul merge dar unele driverele de la calculator i-mi sunt doar pentru xp.

5 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Backtrack5 nu se mai ofera suport pentru el updata si alte chesti copilul lui este kali linux si nu cere multe resurse se poate in dual boot numa sa ai noroc ca tconfiguratia harwere sa se potriveascasi la linux daca nu va trebui sa cauti driver pentru ele

| AdrenalinTm a răspuns:

Sau ai putea folosi Oracle VM VirtualBox
masina virtuala in mod desktop daca te ajuta pc tiar fi mai simplu

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Dual boot face cu windows ca xp vista 7 8. nu conteaza pentru linux

| skilletski explică (pentru AdrenalinTm):

Nu merge VM VirtualBox pe Windows xp.
Am incercat

| AdrenalinTm a răspuns:

Pai nu o sa mearga ultimele versiuni e clar incearca versiuni din ani mai vechii