| StefanStefan3000 a întrebat:

Cel mai bun laptop până în 20-25 milioane pentru facultate?

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Here you go - https://www.pchouse.ro/......ished.html - 2008 RON cu licenta de Windows 10 Pro, 3 ani garantie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand ceva cu memorie dedicată pentru chipset-ul video și cu SSD pentru a te ajuta în mai multe circumstanțe dacă tot îți iei laptop:
...o-os-grey/
https://www.emag.ro/......D4S64MMBM/

| svenhassel13 a răspuns:

Orice Asus

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru svenhassel13):

Inainte sa te apuci sa ma blochezi sau sa ma injuri in privat ca ti-am dat nefolositor eronat si amuzant, ia si arunca un ochi aici: https://www.geckoandfly.com/......omparison/ - Asus nu a fost macar in top 3 in vreunul dintre ultimii 3 ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Asus sunt cam suprapret si destul de slabe comparativ cu alte laptopuri cu aceleasi specs (racirea slaba si fortarea sa ai win10, uneori face figuri si blocheaza instalarea de Linux, sunt de asemenea motive de a evita Asus)

| svenhassel13 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am înțeles asta, dar eu nu ma iau după topuri.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru svenhassel13):

Mi se pare normal, noi romanii stim intotdeauna mai bine dupa ce am auzit la coltul blocului. P.S. Topurile alea nu sunt facute dupa ureche, ci conform unor statistici in care sunt incluse niste zeci de mii/sute de mii/milioane de unitati. Faptul ca eu am avut de exemplu de-a lungul timpului doua hard discuri WD cu probleme din 4 cate am avut de toate nu face WD mai proaste ca Seagate sau Toshiba, ci ma face doar pe mine ghinionist.