| Shiatat a întrebat:

Chear se inchide FACEBOOK pe 15 martie?
Am primit mesajul asta.
"Facebook ar trebui să se închidă în data de 15 martie, deoarece a devenit recent foarte suprapopulat. Sunt mulţi membri plângându-se că Facebook a devenit foarte lent. Înregistrările arată că există mulţi membri activi Facebook şi, pe de altă parte, foarte mulți membri noi Facebook.Vom trimite acest mesaj pentru a vedea dacă membri sunt activi sau nu. Dacă ești activ te rugăm să trimiţi la cel puțin 15 utilizatori acest mesaj, folosind alte Copy + Paste.*Cei care nu trimit acest mesaj în termen de două săptămâni vor fi șterși fără ezitare pentru a crea mai mult spaţiu.*Trimite acest mesaj la toţi prietenii tăi şi arată-mi că tu ești încă activ și nu vei fi șters.Fondatorul Facebook, Mark Zuckerberg. "

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Cu siguranta nu. Facebook-ul e mult prea profitabil. Zuckeberg ar face o greseala fatala daca l-ar inchide.

| cooldreams a răspuns:

Facebook se inchide. iei! eu primit mesajul asta anul trecut si nu s-a inchis, dar cine stie, poate anul asta avem mai mult noroc

| lc13cm3 a răspuns (pentru cooldreams):

De ce ar fi bine daca s-ar inchide?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai accesat site din lume, cea mai mare retea sociala, probabil una dintre cele mai mari infastructuri tehnice si tu crezi au probleme cu serverele? sau ca mai faci parte si din privilegiatii care primesc mesaje de la Zuckerberg?

Mesaje din alea cu "Daca nu distribui mesajul asta la 10 oameni o sa iti cada acoperisul in cap" nu ai primit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu crezi toate tampeniile?
In joc sunt peste 15 miliarde de euro frate.
Facebook e o organizatie C.I.A prin care oamenii isi dau singuri datele nu au nevoie sa mai stea ei sa ii caute.
Daca stergi o poza la tine nu va mai aparea dar ei o au acolo salvata.
Ei tocmai ti-au retinut adresa unde locuiesti, ce calculator folosesti, toate parolele (daca iesi de pe facebook ei inca se mai uita pe ce siteuri umbli ), iti stiu toti prieteni, te vad in poze cu cine stai, si multe altele.
E prea mare si buna organizatia.
Nu se va inchide nimic. E doar un tanc cu numele Mark Zukerberg.
Fondatorul nici nu este roman, mailurile de la facebook oficial sunt in limba engleza doar cele in care iti arata ca ai fost etichetat intr-o poza sau ca cineva a adaugat ceva nou apare in limba care o setezi.
Nu vezi ca iti cere pana si numarul de telefon?
Stai linistit nu se inchide nimic.

| adriang95 a răspuns:

1. Zuckerberg NU știe română (incredibil...)
2. Facebook nu se închide pentru că are un profit foarte frumos, deci nu ar avea rost
3. Dacă ajunge și la mine mesajul ăla dau block persoanei care îl trimite.

| bogboy101 a răspuns:

Nu se va inchide deoarece
1. Zuckerberg NU știe română (incredibil...)
2. Facebook nu se închide pentru că are un profit foarte frumos, deci nu ar avea rost
nu mai crede tot.

| Octa00 a răspuns:

Nu se inchide, stai linistit.Este un mesaj trimis de cineva care vrea sa creeze panica pe FB.Nu mai crede din astea.Mai sunt unele mesaje cum sa distribui mesajul la 20 de persoane, daca nu vei muri, sau un apropiat va muri, etc.
Nu trebuie sa crezi.

| queenazalea a răspuns:

Eu nu am primit niciun mesaj.....si nici nu cred straight face

| ZzP1nG a răspuns:

1: marsi in rasa ta si invata sa scrii
2: putin imi pasalaughing daca se inchide sau nu
3: Faptul ca Facebook se va inchide nu este 100% sigur

| 0Florii0 a răspuns:

Nu cred, adica l-ai primit pe facebook mesaju? daca nu, nu se inchide, daca da tot nu cred ca se inchide.Si o intrebare de unde stie el romana? dupa nume nu pare sa fie roman