| Florinell23 a întrebat:

Cine este dispus sa ma ajute sa-mi fac si eu un PC bun? Un "specialist in IT" ca sa spun asa... Cine vrea add : florinell23.

Răspuns Câştigător
| JusticeForCraiova a răspuns:

El vrea in maxim 13milioane ce sistem de gaming cumperi tu de 13 milioane? cu placa grafica de la Intel? straight face

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca il vrei pentru jocuri cauta unul cu 4GB de memorie RAM instalata, o placa video 1 GB DDR 3 la 128 sau 256 biti si un procesor peste 2.2 GHz (eventual dual core). Indiferent de marca. Cauta sisteme gata facute. Sunt mai bune, testate si ai garantie pe tot si nu pe bucati.

| horia2012 a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Se mai gaseste. Uite aici: Fara monitor.
http://www.azerty.ro/......-pc-brand/

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru horia2012):

Da cu piese praf. Intel pentium... trebuie Intel core dual

| horia2012 a răspuns (pentru JusticeForCraiova):

Eventual mai pune 1-2 mil. Ca n-o fi moarte de om. Schimba placa video.
Trebuie sa te multumesti cu ce gasesti.

| Florinell23 explică (pentru JusticeForCraiova):

Eu as vrea cv de genu : 4 gb rami ddr3 1600 mhz, un procesor AMD Athlon II x4, 3.2 Ghz turbo boost 3.7 Ghz, o placa video Radeon HD 6670 1gb 128 biti. Eu zic ca este suficient pentru un sistem de gaming relativ bun
P.S: Nu-mi trebuie mare lucru eu joc doar jocuri online (mmo-uri) gen metin2.
JusticeForCraiova baga id meu florinell23 ca sa vorbim mai mult acolowinking

| JusticeForCraiova a răspuns (pentru horia2012):

El vrea in maxim 13milioane ce sistem de gaming cumperi tu de 13 milioane? cu placa grafica de la Intel? straight face

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Uite recomandarea mea: http://www.mediadot.ro/wishlist/29868/

Mare grija la ITG asta, care vrea sa te insele, uita-te in linkul lui exista un voucher acolo la sfarsit, vrea sa te pacaleasca, sa faca bani pe spinarea ta, sa-si bata joc de tine.

De asemenea, la MediaDOT iesi mult mai ieftin. Daca nu e suficient asta, poti beneficia, daca nu ai timp sau nu te pricepi foarte bine la componente de ansamblare GRATIS. De asemenea, poti tot GRATIS sa ceri update de bios la placa de baza, desi fiind generatie noua, nu e cazul.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

| Florinell23 explică (pentru SpecialistIT):

Salut. Ma numesc Florin si vreau un sfat de la tine. Nu prea ma pricep asa bine in calculatoare dar vreau sa imi fac un PC pe bucati. Un pc care sa fie bun in gaming dar in acelasi timp sa imi ruleze foarte bine si internetul...Mai pe scurt sa nu am probleme cu el. Am vazut ca mi-ai facut o configuratie -http://www.mediadot.ro/wishlist/29868/ - la care am cateva nedumeriri. Te rog baga id meu in lista : florinell23 ca sa ma faci sa inteleg ce e bine si ce nu sa aleg. Iti multumesc anticipat

| PirvulescuCosmin a răspuns:

Cumpara un i3, i5, i7 daca ai suficienti PC sau daca vrei PC-uri la mana a doua bune scrie " Sisteme PC Gaming " vei gasi niste calculatoare foarte bune.