| tonynegrui a întrebat:

Cine este expert la problemele telefonului Samsung galaxy s2 rootat sa ma ajute va rog pentru ca de 2 luni tot caut dati-mi add la ce doriti
Messenger :tonycatter@yahoo.ro
Sau
Skype:tonytheq sau tony negrui

6 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Ce fel de probleme ai cu el mai exact?
L-ai root-at tu si ai reusit performanta de a-l brick-ui?
Sau nu te descurci cu el?
Zi mai multe detalii... si eu mi-am root-at de ceva vreme telefonul doar ca nu este galaxy s2. Dar cum sunt ambele android nu sunt probleme; poate te pot ajuta

| tonynegrui explică (pentru akka4):

Man imi zice aplicatie neinstalata si de pe market si de net si demo.am reusit sal rootez imi merge superuserul perfect dar la unele jocuri imi zice aplicatieneinstalata cNd dau instalare

| akka4 a răspuns:

Instaleaza 1Mobile Market.
Il downloadezi direct din google.
Nu necesita cont de gmail si ai destule aplicatii la fel ca in Magazin Play.
Iar referitor la ce a spus charle nu este problema ca ai facut root. Daca tu vrei mai multa performanta de la telefon este alegerea ta.
Cei care spun ca root-ul nu este bun, doar le este frica sa nu isi brick-uiasca telefonul laughing

| charleslouboutin a răspuns:

Ce probleme ai la el...si mai ales de ce i-ai facut root.

| tonynegrui explică (pentru charleslouboutin):

Charles imi da eroarea cand dau instalare si se incarca. Apoi zice aplicatie neinstalata.
Dece l-am rootat sa fac videouri cu screencasthappy

| charleslouboutin a răspuns (pentru tonynegrui):

Nu stiu cine te-a mintit ca ai nevoie de root pentru asta, dar sfatul meu este sa instalezi ori softul de la Samsung cu care a venit telefonul, ori androidul original. Oricum atata timp cat ai pus un soft crackuit si nu iti merge..alternative nu sunt. Bafta.