| szmotovio a întrebat:

Cine imi zice si mie de ce tot ia calculatorul restart singur?crying(((si ce as putea sa fac

Răspuns Câştigător
| Ana213 a răspuns:

Am patit o si eu uite rezolvarea:
1. cauta pe google avira antivirus ultimul free, downloadeaza-l si insateaza-l
2. muta in carantina toti virusii care ii va gasi si stergei de acolo
3. intra in: clik dreapta pe my computer-properties-advanced-settingsul de la,, startup and recovery"-debifezi,, automatically restart" iar apoi dai un restart sa isi faca efectu, voila apoi vei putea stinge calculatorul fara sa se restarteze sau nu ti se va mai restarta asa din senin.

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mai mult ca sigur s-a virusat! Deviruseaza-l!

| alecs871 a răspuns:

Ar putea fi mai multe probleme: Windows luat de la pirati, programele care le rulezi atunci sunt si ele "shmanglite" de pe undeva sau nu prea stiu daca e si faza asta, ca se incalzeste placa de baza.

| Ingerasull99 a răspuns:

O componenta se incalzeste prea tare, verifica temperaturile si vezi daca sunt ok, daca nu mai monteaza un cooler, sau ar putea sa fie si de la placa video ca i sau spart condesantoarele. verifica placa.

| stick a răspuns:

Curata fentilatorul pe procesor, intra in bios si dezactiveaza optiunea de restart cand depaseste temperatura de 20-30-40 grade, scaneaza de virusi si daca nici dupa toate astea nu vrea sa "mearga", reinstaleaza sistemul de operarewinking, succes!

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Ti sa stricat...ai luat niste viruseii
ce poti sa faci?!
hmmmmmm sa il stergi si sa reinstalevi windowsul
bafta

| usy313 a răspuns:

Schimba driverul de placa video. daca face tot asa, schimba placa video. si eu am patit

| cal3star a răspuns:

Principala cauza sunt virusii, calculatorul se supraincarca si de aia se restarteaza, daca nu ar face asta s-ar arde. Deci ar fi un risc sa-l poti arde in curand. Iti recomand sa-ti formatezi calculatorul!

| gabrielgypps a răspuns:

E copt de virusi, reinstaleaza windows. ul o al; ta explicatie poate fii o defectiune la placa de ram. aveau un calc mai de mult cu doua placi de 250 mb. mergea al draq numai cu una din ele, oricare, in orice ranura, insa nu amandoua. l/am folosit asa cu 250, daca nu voia cu 500 mb ram.vezi la tine poate e plin de praf prin interior, si verifica placile de ram.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un executabil si un autorun. din cauza asta... schimba windowsul te sfatuiesc... daca altceva nu stii.in domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curata ventilatorul verifica temperaturile de la procesor in special si daca depasesc limita ai gasit motivul restartarii dar nu tine Pc asa prea mult pentru ca daca e de la procesor risti sa-l arzi