| Shukacu a întrebat:

Cine stie cum procedez sa-i vand cuiva marfa de la departare sa zicem din Bucuresti-Brasov.
Prin curier, posta thinking Si unde ma duc sa-i dau ziceti-mi si mie tot ce trebuie sa fac.Mersi anticipat.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Faci un colet, dai telefon la o firmă de curierat, vin acasă, faci actele de expediere, plăteşti tu sau dacă nu la înţelegere poate plăti şi destinatarul(Nu primeşte coletul până nu achită suma respectivă)! Cam asta e tot! Cel mai bine te informează curierul

| Cosminovici18 a răspuns:

Poti sa trimiti prin firma Fan Curier daca ai in orasul tau te duci platesti o taxa de livrare si predai marfa plus ca trebuie sa completezi adresa destinatarului

| wj a răspuns:

Prin curier, la sediul firmei de curierat, prin posta, la sediul unei poste big grin Prin posta e mai ieftin dar dureaza putin mai mult. Si pentru trimitere se completeaza formulare tip.