| culturism a întrebat:

Cine stie cum se conecteaza un stick 3G la o tableta MID?

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai depinde daca suporta... Ce tableta ai? Nationite MIDnite cumva?

| culturism explică (pentru KodrutZ):

Da suporta 3G.Cica am nevoie de un program dar nu stiu cum se numeste! Ajutor?
Funda

| KodrutZ a răspuns (pentru culturism):

CE TABLETA AI, EXACT? Daca e Nationite sau ceva de genul, exista forumuri de suport, poti sa iti gasesti eventual si update-uri la firmware, si oameni care te pot lamuri exact.

| culturism explică (pentru KodrutZ):

Am un mid m801

| KodrutZ a răspuns:

De unde ai luat-o/cit? In alta ordine de idei, vezi pe http://www.slatedroid.com/ poate reusesti sa afli ceva. Ar trebui sa poti gasi informatii detaliate ce si cum pe undeva... poate chiar un manual oficial pentru tableta. MID-urile nu sint chiar no-name.

| culturism explică:

Am un mid m801

| culturism explică:

Am tot cautat pe site-ul acela pe care mi l-ai dat dar nu am gasit nimic in legatura cu conectarea stickului meu la tableta! Ajutor

| Dicentiu a răspuns:

Si eu am o tableta MID. chinezărie. am internet pe laptop de la Orange. si am incercat sa conectez stick-ul la tableta, am facut setarile gasite pe net si nimic.
am incercat si internetul prin cablu(ethernet) si nici asa nu merge. asta prin ethernet ar fi trebuit sa mearga.
e praf.

| KodrutZ a răspuns (pentru Dicentiu):

WiFi-ul merge destul de bine. Altfel, n-ar strica sa incercati mai multe rom-uri pina gasiti unul care merge cel mai bine - spre deosebire de alte chinezarii, la MID-uri macar poti sa rescrii firmware-ul pina ti se apleaca.