| sandel96 a întrebat:

Cine stie un procesor bun pentru placa aceasta de baza?(GA-VM900M.DAU FUNDA! buget 550 lei, ma refer sa fie bun pentru rularea jocurilor nou aparute.

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Placa pe care o ai este destul de veche si nu mai merita investit in platforma aia(sky 775).
Cu 550 RON iti poti cumpara un kit format din MB + CPU + RAM cu noul socket de la Intel.
Care sunt restul componentelor care le ai? HDD, sursa, carcasa, monitor, etc?

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Vinde tot ce ai, mai pune ceva peste aia 550 lei ce deja ii ai si cumpara o unitate noua! platforma aia e invechita nu se mai descurca mult timp pe jocuri! totusi te intreb, ce revizie e placa de baza?

| CM7YRE a răspuns:

Avand in vedere ca e socket 775, maximul de procesor suportat e un Dual Core. Daca vrei sa-ti iei pune un dual core pe 775 (rar mai gasesti, mai ales pe stoc, dar gasesti).Mai bine incerci sa strangi 1100 Ron si-ti iei o unitate mult mai buna ca cea veche.

| Live4Fun a răspuns:

Iati INTEL ele sunt cele mai bune pentru gaming happy Sper ca te-am ajutat