| Naughty13 a întrebat:

Cineva care lucreaza la romtelecom sau stie, care a mai trecut prin aceasta situatie.
Eu am internet de la romtelecom si de curand mi-am luat un router wireless, care puteti sa imi dati configuratile pentru modem? ca sa fie compatibil cu router-ul
Si inca ceva router-ul si modem-ul sunt din acesi clasa de ip amandoua incep cu 192.168.x.x
Care ma puteti ajuta si cat mai repede!

1 răspuns:
| adieu a răspuns:

Pentru inceput. tastezi 192.168.1.1 in bara de adrese dupa o sa iti ceara un username ( nume de utilizator ) si o password ( parola ) la username treci admin si la parola tot admin apoi te duci in wan setting si vezi sa fie totul ok ( ma refer la utilizator si parola care sunt ale clientului ) dupa se face sincronizarea modemului cu Pc-ul sau laptop-ul! sper sa iti fie util! happy Daca am gresit va rog sa ma corectati ( asta am facut eu la mine )