| mdyspania a întrebat:

Cineva care se pricepe la PC:
Am datele placii mele de baza:http://www.msc-ge.com/download/itmain/datasheets/fsc/ds_ d2608-A.pdf
Vreau sa-mi pun RAM aditional de 8 gb si nu stiu ce suporta:dual sau single?
Inteleg eu ceva de acolo dar nu suficient.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai ce nu intelegi, ca scrie clar: Single Channel or Dual Channel DDR2 800/667 SDRAM.
Ca sa mearga in dual channel, iti trebuie 2 memorii identice!

| mdyspania explică (pentru K0sti):

Deci nu pot lua o memorie de ex 2x4GB DDR3 NU?

| K0sti a răspuns (pentru mdyspania):

2x4 GB inseamna o memorie?

| mdyspania explică (pentru K0sti):

Da,una dual

| K0sti a răspuns (pentru mdyspania):

E na, ia arata si mie cum e aia "una dual"?

| Jipa95 a răspuns:

Dual channel este atunci cand ai 2 memorii identice pe placa de baza. Single channel, este atunc cand ai doar o singura placuta de ram pe placa de baza.