| HaDeS_9190 a întrebat:

Cineva m. a pus sa ii fac camera web, de doua zile tot incerc sa o fac ( folosesc team viewer sa intru in PC) deci mie mi-a spus ca a instalat driverele la camera si apara Ampcam etc, intru si imi apare un ecran alb, me Y! M scrie ca nu este conectata camera, am incercat la Device Manager, scrie A4Tech PC Camera V dar pe webcam scrie WhitCom(are 8 leduri si e mai patratoasa). Precizez ca nu mai are CD cu drivere pentru un update la Driver, are Windows Xp daca ajuta cu ceva, ledurile merg (are un buton in spate la web)

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu o recunoaste pentru ca nu ai instalat driverele pentru ea! Foloseste un DETECTOR PENTRU CAMERE WEB
intra aici http://www.vimicro.com/english/product/pc003.htm clik pe ''Download: Detection Tool of Vimicro PC Camera Processors Model without notice'' descarci arhiva zip rulezi programul si iti gaseste driverul automat...si clik download! (ai instalat driver webcam)
Bafta! (Sterge driverele vechi si instaleaza pe curat driverele noi)

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vimicro este programul care detecteaza peste 2000 de modele de camere web! Daca iti recunoaste camera atunci iti gaseste si driverul.

| HaDeS_9190 explică:

NeluL, vimico cred ca este tot o firma de camere web, este compatibila cu whitcom? sau de ce ar dedecta o alta camera web?