| FoXxEr a întrebat:

SALUT TPU! Am o MARE PROBLEMA. Mi-am rr de curand windowsul (si numai am cdu cu drivere ale pc-ului) asa ca am luat un stick de internet si am tras Driver Genius am instalat driverele gasite de el. Dar driveru de net nu mi-l gaseste spune ca toate sunt in regula dar daca intru la device manager imi arata ca si cum nu ar fi instalat, nu gasesc nicaieri crying va rog ajutati-ma:
Imi apare ca nu este instalat : Ethernet Controller, Other PCI Bridge Device si ZTE Diagnostics Interface COM6
Ofer 4e celui care ma ajuta!

8 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Este cumva vorba de un laptop? Daca da, cum presupun eu, lasa modelul laptopului.
Din cate imi dau seama primul (VEN_00EC&DEV_8139) posibil sa fie ceva de la Realtek; al doilea (VEN_10DE&DEV_00DF) ceva legat de nVidia - http://driver-id.info/download-f.pci-ven-10de-dev-00df.html / http://driver-id.info/......4-8-2.html
Ultimul COM6USB cel mai probabil este de la un stick pe USB fie de la RDS, fie de la un operator de telefonie mobila, care are driver-ul pe el si se instaleaza cand il conectezi pe USB.
Astept raspunsul la intrebarea pusa la inceputul postarii.

| FoXxEr explică (pentru Kattan):

Nu, este vorba de un PC Asus... eu aveam placa de retea integrata in placa de baza, dar s-a stricat asa ca am luat de la cineva o placa de retea si am montato.

| jhonny999 a răspuns:

Pentru a descarca driverul.Scrie in Google seria Placi de Baza si driver download. intri pe site-ul producatorului selectezi sistemul de operare folosit si descarci driverele necesare.

| Evolution a răspuns:

Nu îţi cheltuii bani pentru nimic-uri, caută cu alt program şi dezinstalează driverele.

| Tagaso a răspuns:

DriverPackSolution 12.3 Full

| FoXxEr explică:

Cine imi gaseste primul driver pentru acestea Primeste 4E de la mine Hardware Ids:
Ethernet Controller PCI\VEN_00EC&DEV_8139&SUBSYS_813900EC
Orther PCI Bridge DevicePCI\VEN_10DE&DEV_00DF&SUBSYS_80A71043
ZTE Diagnostics Interface COM6USB\Vid_19d2&Pid_0016&MI_00

| FoXxEr explică:

Calculatorul este un model Asus K8N

| Kattan a răspuns (pentru FoXxEr):

Descarca toate driverele placii de baza si instaleaza-le: http://www.asus.com/Motherboards/AMD_Socket_754/K8N/#download
Pentru placa de retea separata incearca aici: http://www.realtek.com.tw/......sView.aspx

Nu uita sa alegi sistemul de operare potrivit.