| claus79 a întrebat:

Claus79
Salut Prieteni
Am o mare problema cu imperecherea bluetooth dintre un laptop si un telefon.
Am un laptop Lenovo Z500 si un telefon HTC M9. De curand am instalat pe laptop Windows 10 si nu mai pot face imperecherea bluetooth.Inainte se conectau fara probleme, simplu si automatic.Laptopul imi gaseste telefonul dar la sectiunea MANAGE BLUETOOTH DEVICE(in calculator), imi arata telefonul si imi scrie PAIRED. In telefon imi gaseste laptopul si imi scrie PAIRING, dar acestea nu se imperecheaza.Am controlat putin la setari dar tin sa va spun ca nu ma prea pricem la tehnologie, sunt Beginer.Deci nu stiu de ce nu se imperecheaza si tin sa va spun ca laptopul are bluetooth incorporat.
Va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti pasi pe care trebuie sa-i urmez. Multumesc si sa aveti o zi superba.

1 răspuns:
| L001 a răspuns:

Cred că după ce ai schimbat Windows-ul s-a produs o eroare și nu permite conexiunea cu alt dispozitiv eu am avut tot o așa chestie cu laptopul meu după ce am schimbat windowsul și nu permitea să folosesc touch padul și să conectez boxele fără fir.