| Cristibv a întrebat:

Am un laptop Dell inspiron N5110 si o pereche de casti bluetooth Pioneer SE-MJ561BT, incerc sa conectez castile la laptop si nu merge, la telefon mege, la alt laptop merge(Lenovo).

In specificatii, castile au "Transmission format Bluetooth standard protocol ver. 4.0"

Laptopul are bluetooth 3.0.

-E posibil ca din aceasta cauza sa nu mearga imperecherea?
-Este vreo solutie?

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| jon987654321 a răspuns:

Ar trebui sa se conecteze de obicei toate versiunile se conecteaza intre ele...e instalat bine driverul la laptop...eu am acelasi laptop si se conecteaza la o pereche de casti bluedio.

4 răspunsuri:
| jon987654321 a răspuns:

Nu sunt compatibile.

| Cristibv explică (pentru jon987654321):

Si nu pot face nimic?
(înafara de a-mi cumpara un adaptor bluetooth)

| Cristibv explică (pentru jon987654321):

Am reusit pana la urma, dupa multe drivere instalate si dezinstalatehappy. Am facut update la bios si a mers, nu stiu daca asta a foat solutia sau nu dar e bine ca acum merge happy

| jon987654321 a răspuns (pentru Cristibv):

Ar trebui sa se conecteze de obicei toate versiunile se conecteaza intre ele...e instalat bine driverul la laptop...eu am acelasi laptop si se conecteaza la o pereche de casti bluedio.

| Hoteteu_Nicolae_1985 a răspuns:

Castile au o versiune mai buna, teoretic de asta nu merge.