| Sebi200a a întrebat:

Contează dacă conectez vga ul la placa de baza sau la placa video de la pc, oare merge la fel de bine?

2 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

In 99% din cazuri placa video merge mai bine. Are memorie dedicata și nu mai consuma din memoria ram ca și placa integrata. Plus ca are un chip grafic aparte de chipset.
1% reprezinta posibilitatea sa ai o placa de baza foarte noua, cu un chipset foarte bun și o placa video foarte veche.

| Jhonny22 a răspuns:

Depinde acum ce placa video ai, de obicei cele onboard( cea din placa d baza) sunt slabute si nu st dedicate happy