| Claudiu_Sirbu_1995 a întrebat:

Conteaza Desktop performance for windows aero din windows 7 in gaming?

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Nu, ba chiar mai mult este recomandat ca sa-l dezactivezi ca sa iti mearga jocurile mai bine. windows aero este interfata pentru windows (ca de exemplu animatiile ferestrelor, transparenta, ferestrele mici de previzualizare etc.), nu are treaba cu aplicatiile in fullscreen tip jocurile.

| Andrei7520152 a răspuns:

In cazul in care folosesti un laptop relativ slab, o poti dezactiva.

aero consuma resurse ce poate fi folosit de jocuri

| 0x11111051 a răspuns:

Daca sta pe clasic mode, atunci numarul de cadre pe secunde la jocuri va fi putin mai ridicat.