| nukeyly a întrebat:

Contor Trifazic 380v sau monofazic 220v, care este diferenta intre clasa A B si C?
Dupa ce stii daca un contor 220v, 380v stie masura curentul reactiv?

De ex, asta, stie curent reactiv? (vanzatorul e in ceata)
Contor Trifazic 380 Vac, 100 A Viko by Panasonic
https://www.romnin.ro/contor-trifazic-380-v-100-a-viko-v i-ko-t

Daca la un cotor electronic acumulatorul sau bateria interna moare(lipsa afisaj sau scrie ERR), mai intergistreaza ceva?
Se poate remedia de un electronist sau e dauna totala si se cumpara altul nou?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Contorul nu-l cumperi tu de la un terț, ți-l dă și instalează distribuitorul și va fi după cum și ce-ți scrie in contract

| nukeyly explică (pentru sierra1):

V-a fi un contor pasant, si se poate cumpara de la magazine de profil sau eMAG, second nu-i recomandat nu sti cum e calibrat.