| alin_5705 a întrebat:

Cunosc tarifele pentru monofazic, dar nu am gasit nimic pentru trifazic, persoane fizice. Stie cineva aceste tarife?

3 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Am intrat pe situl enel energia sa si acolo am gasit calculator tarif dar sincera sa fiu nu prea am intzeles cu tarifele zi noapte si de sf saptamana in contractul meu nu mai exista aceste obtziuni desi si eu am trifazic
dupa cum am vazut tariful este unic doar consumul e mai mare
dupa 1 februarie primesc factura si iti comunic tarifele de pe factura

| romeo29 a răspuns:

Eu am trifazic si platesc acelasi tarif ca la mono. Daca eON nu vrea sa-ti puna trifazic spune si stai la casa spune si tu ominciuna ca ai moara cu ciocanele cu motor trifazic etc. De bransabent trebuie sa fie vreo 3000 ron fata de 1200 ron monofazic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde esti in tara. Sunt zone unde nici macar nu se furnizeaza la persoane fizice.