| Szasz_Daniel_1988 a întrebat:

Contul meu de Instagram a fost dezactivat și când încerc să fac o cerere pentru reactivare mă pune să bag link-ul de la cont, problema este că am și contul pe privat. Știe cineva ce pot face? Vă rog.

8 răspunsuri:
| floreadan a răspuns:

Nu prea mai poti face nimic daca a fost dezactivat.

| zattech a răspuns:

Daca a fost dezactivat permanent nu poti face nimic.
Dar pentru a lua link ul poți intra pe un alt cont, dai la cele 3 puncte din colțul din dreapta sus și îți copiezi URL-ul.Succes!

| TechPassion a răspuns:

Salut Daniel, eu te pot ajuta cu problema contului tau. Am nevoie de mai multe informatii despre cont: username-ul (Numele de utilizator) si motivul dezactivarii contului. Imi poti raspunde aici la comentarii sau pe adresa de mail tech.passion.tpu@gmail.com. Astept raspunsul tau, pentru a te ajuta!

| Szasz_Daniel_1988 explică (pentru TechPassion):

Păi, numele pe Instagram este danielszasz9. Când dau să mă conectez îmi spune că, contul tău a fost dezactivat și mă trimite pe un web în care să fac o cerere să mi-l activeze. Problema este că am contul pe privat și nu știu cum pot face rost de link-ul lui. Fără link nu mă lasă să trimit cererea să mi-l reactiveze.

| TechPassion a răspuns (pentru Szasz_Daniel_1988):

Salut! Verifica daca acesta este link-ul: https://www.instagram.com/danielszasz9/

| Szasz_Daniel_1988 explică (pentru TechPassion):

Nu merge nici acesta. Mulțumesc mult măcar ai încercat să mă ajuți.
La fel tot asta îmi scrie.
Informaţii Instagram incorecte
URL-ul cu link scurt pe care l-ai specificat nu este Utilizator. Te rugăm să specifici un Utilizator valid.

| TechPassion a răspuns (pentru Szasz_Daniel_1988):

Salut din nou! In primul rand cu placere, iar in al doilea rand putem stabili o sesiune pe discord pentru mai multe optiuni si informatii pe care le voi face eu (totul este gratis). Daca contul nu a fost inchis din cauza ta, ca ai incalcat termenii si conditiile Instagram, voi incerca sa contactez Instagram Romania prin email.
Daca doresti asta contacteaza-ma pe adresa de mail : tech.passion.tpu@gmail.com si vom stabili o sesiune pe discord.
PS: Stiu ca profilul meu nu pare prea legid fara poza si descis azi dar am multa experienta in domeniu, de peste 10 ani, si azi am decis sa ofer informatii si ajutor gratis, inca lucrez la profil. Astept un raspuns aici sau pe mail.

| Szasz_Daniel_1988 explică (pentru TechPassion):

Dani#0287