| Daniel_9018 a întrebat:

Cooleru de la placa video face zgomot tare cand pornesc pc tim pde minute dupa o ia mai incet dar face vibratii daca pun mana pe carcasa le simt se poate strica hard diskul de la acele vibratii (nu sunt chiar asa de puternice_

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic nici o piesa cu vibratiile
nu-ti face griji, doar sa cureti placa aia video de praf
foloseste msi afterbuner sau speed fan ca sa reglezi viteza de la 0% la 100% a cooler-ului de pe placa

| Daniel_9018 explică (pentru anonim_4396):

Am curatato

| anonim_4396 a răspuns (pentru Daniel_9018):

Atunci numai ai ce sa-i faci...are si ea o durata de viata la functionalitate normala, i-o fi trecut timpu, sau so fi slabit cooler-ul, desfa-l si strange-l iar daca nu merge las-o asa asta i-a fost happy

| rad0g a răspuns:

Cooleru nu vibreaza ci s-a desfacut putin un surub si agata ceva, nu te apuca sa-l strangi ca nu merge, cumpara altu' ca si mie imi face asa...