| MarianDeluise a întrebat:

am si eu o intrebare
Daca cooleru de la procesor nu se mai invarte la fel de tare, adica se invarte cam incet asa
dar cand pun mana pe el acolo in "centru " laughing isi mai da drumu la viteza.
Intrebarea este : Poate patii ceva procesoru? Adica se poate arde sau ceva..?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Coolere-le se inlocuiesc, nu se repara.
Daca mergi cu el asa, in curand a sa inceapa sa se blocheze PC-ul, pentru ca se incalzeste procesorul peste limite. Nu se arde ca are protectie termica. Du-te in service, o sa schimbe si pasta termica la processor.

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Instaleaza Speed Fan si vei ce temperaturi are procesorul.

| Comunity a răspuns:

Daca nu are loc de ventilatie sau loc de aerisire se poate arde dar incearca sa "il sufli" cu aer comprimat poate ai praf la cooler

| Wyorel a răspuns:

Du-l la reparat!

| apokalipse96 a răspuns:

Incearca sa apesi cooler-ul inapoi, sau scoate-l si pune-l iar.

| MarianDeluise explică (pentru apokalipse96):

Chestia ca acum nu se mai invarte deloc laughing
trebuie sa dau eu nu mana de palete apoi pleaca el singur. dar la viteza mai redusa

| apokalipse96 a răspuns (pentru MarianDeluise):

Vezi sa nu ti se arda procul, si mai curat-o si tu de praf ca poate de la asta e, si intra in bios sa seteaza-ti CPU sa intre in protestie de la 60-70 de grade ca sa nu ti se arda pana il faci. Bafta!