| MihaitzaM a întrebat:

Cu ce ajuta windows-ul sau ce este mai exact smdmf Service.exe. De curand am observat ca antivirusul meu (Symantec) gaseste fisierul ca fiind un virus Troian. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| omuletulofficial a răspuns:

Smdmf este un virus care e provocat de windows, fie ca vrei sa nu, il ai. daca vrei sa il stergi poti, nu e nicio problema, deoarece windows-ul are protectie impotriva lui

2 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Pai uitete daca il gaseste in C:\Windows\System32
daca e altul e un virus, spyware, trojan sau worm si puneti antivirusul sal stearga si uitete la detalii daca are W32/Leave.B (service.exe)
W32.Randex.R (service.exe)
W32.HLLW.Kazping (service.exe) -
W32.XTC.Worm (service.exe
daca mai gasesti si unu din astea de mai sus stegele si pe alea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarci free fixer si scanezi cu el. daca acel fisier figureaza ca malware sau alt virus, il stergi.