| Xandr a întrebat:

Cu ce se sterge ecranul de la laptop? help pls

Răspuns Câştigător
| BigBadSheep a răspuns:

Orice cârpă umezită cu apă...e ca şi cum ai şterge un geam, doar că e cu apă şi nu trebuie să apeşi tare. Oricum se recomandă o cârpă care nu este "electrostatică" gen acele cârpuliţe care le primeşti când cumperi protecţiile pentru smartphone-uri.

9 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Un servetel umezit cu putin spirt.

Succes!

| iluminous a răspuns:

Cea mai buna solutie este: piele de caprioara si o solutie de spalat geamuri!

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Este la real niste sevetele speciale cu alcool cu care iti poti sterge ecranul de la laptop

| CamiiBăă a răspuns:

Exista o solutie speciala pentru a sterge ecranul si tastaturawinking.Dar ca sa nu o cumperi poti folosi o carpa umeda.

| eaglewatch01 a răspuns:

Alcool isopropilc. Special pentru asa ceva.

| Senyorul a răspuns:

Aplici clin apoi dai cu un servetel uscat pana aproape dispare clinul si apoi dai cu inca un servetel sa nu ramana urme... Succes!

| Alicutz a răspuns:

Incearca cu un servetel umed.Dar nu udat de tine! Umed pur si simplu..si apoi sterge-l cu o carpa sau un prosop...sa fie uscate... normal

| puscasdan a răspuns:

Un servetel foarte putin umed. Depinde de tipul de ecran. Daca e mai lucios nu raman urme insa daca e cu light reflect, cred ca asa ii spune o sa ai de furca. Eu am ecran de acela la laptop si am dat cu Clin. Mi-am dat doar mai mult de lucru ecranul cu light reflect adica care e mat nu lucios se unge de la substante de curatat... etc. Deci daca il ai pe cel mat doar cu un servetel putin umed dupa care dai cu unul uscat. Nu apasa tare pentru a nu-ti strica displayu.