| c0pil1n a întrebat:

Cu toate ca am dezactivat update-urile...
Acesta actualizare isi face singura de cap(2022-03 Actualizare pentru Windows 10 Version 21H2 pentru sisteme bazate pe x64 (KB4023057))
S-a instalat singura in windows update cu toate ca update-urile sunt oprite.
Actualizarile de genu nu se pot bloca? Ca sa nu se mai instaleze?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Exista update-uri (ascunse) care se fac chiar si in cazul "blocarii"manuale, la prima ocazie cand te conectezi pe internet.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dacă dezactivezi updateurile îți bați singur cuie-n talpă.

| c0pil1n explică (pentru doctorandus):

Update-urile imi strica tot sistemu. Am descarcat manual tot ce am avut nevoie. Nu am nevoie de mizeriile lor de update-uri instabile.

| doctorandus a răspuns (pentru c0pil1n):

Eu am backup cu Strelec Boot DVD.

Dar daca am probleme serioase, nu mai depanez Windowsul ci format c: si reinstalez de la zero.

| Catrice a răspuns:

Nașpa.

| c0pil1n explică (pentru Catrice):

Ai perfecta dreptate maiestrebig grin

| Catrice a răspuns (pentru c0pil1n):

Mișto