| StefanDrg a întrebat:

Cu un buget de 4.000 - 5.000 lei, ce pc de gaming imi recomandati? Pentru jocuri competitive caut, sa nu am probleme deloc cu fps-urile. PUBG, Fortnite, Cs Go, Assassin's Creed. Etc.

Răspuns Câştigător
| KevinLevin a răspuns:

Recomand asta
https://www.pcgarage.ro/......3gb-gddr5/

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

De la 4000 la 5000 e diferenta mare, eu am un gtx 1060 6gb si n-am treaba, merge brici orice joc, pe cs go pot sa iti zic ca cu un i7 5820k pe rezolutie 1280x1024, totul pe high in afara de shader care e pe low si 4xmsaa prind intre 300-650fps-uri,de cele mai multe ori avand 400-500fps-uri.
Sunt unele jocuri care merg mai bine pe nVIDIA, la fel si la amd.
Acum ia in calcul ca nu orice joc va iti va merge impecabil, nici macar pe un 1080 ti nu merge perfect orice joc.
PUBG spre exemplu daca il dau pe ultra in fullhd imi scade pe la 44fps-uri, dar am peste 60 daca il am pe high.
Uite un pc la 5000 lei
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3305284/
Pentru jocuri competitive este tot ce iti trebuie, primesti si ssd cadou din ce vad, de aia nu am mai pus si un ssd, plus ca e la limita de pret.
Totusi daca esti jucator competitiv presupun ca n-o sa joci cu detaliile ridicate, in schimb vrei cele mai bune fps-uri, daca vrei chiar tot ce e mai bun ca si fps-uri ia-ti un i7 8700 si aia e, jocurile astea se bazeaza mult pe procesor.
Ce e important sa stii este ca iti trebuie minim 16 gb ram, deci nu scazi din asta altfel o sa ai probleme cu stutter-ul in pubg spre exemplu.

| StefanDrg explică (pentru bogdan324):

Exact nu-mi trebuie setări high. Dar eu îl vreau gata asamblat și gata instalat și Windows.

| marian37 a răspuns (pentru bogdan324):

Saluut! Ai monitor 4:3 cu rezolutie 1280x1024? Am si eu unul si nu sunt foarte sigur ca jocurile vor rula in fullscreen.

| bogdan324 a răspuns (pentru marian37):

Nu,am dat setarea aia fiindca o suporta monitorul, rezolutia mea e 1920x1080