| CoMyTzT a întrebat:

Cum ajung de la 32bit la 64 bit (windows 10) stiu ca nu m.am exprimat excellent dar sper sa intelegeti ce am vrut sa spun happy

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaland un Windows pe 64 bit. Trebuie sa stergi vechiul Windows. Nu se poate face o conversie. Daca ai licenta poti descarca de aici: http://bit.ly/2GqHF9l
Daca nu, asta e!

| CoMyTzT explică (pentru Salontanul):

Am facut deja asta dar acum nu stiu cum sa sterg vechiul windows si sa.l actives pe cel de 64 bit

| Butters a răspuns (pentru CoMyTzT):

Păi, teoretic, dacă instalezi cel de 64 peste cel de 32, nu ai nimic de șters.

În cazul în care ai instalat pe cel de 64 într-o partiție nouă, poți formata partiția cu windowsul de 32.

| Salontanul a răspuns (pentru CoMyTzT):

Trebuia sa stergi partitia C:\ cu totul la instalarea noului Windows. Acum mai ai o solutie: ai sa gasesti vechiul Windows in folderul windows.old. Sterge-l!

| CoMyTzT explică (pentru Salontanul):

Https://plus.google.com/100764877925133324536 e un link catre contul meu de google plus unde am postat un ss cu ceea ce imi zice cand incerc sa sterg partitia C:\
sau daca nu vrei sa te uiti la poza iti zic eu ce scrie dar mai pe scurt : nu functioneaza

| Salontanul a răspuns (pentru CoMyTzT):

NU. Tu incerci sa stergi partitia C:\ din Windows ceea ce nu se poate. Stergerea ei se face la inceput cand instalezi Windowsul. Uita-te aici: http://bit.ly/2Gs7PbK Dupa minutul 3:28.

| gelu1970 a răspuns:

Prin instalare curata. Dar din ce ai scris nu cred ca stii.

| CoMyTzT explică:

Okay, m-am exprimat mai prost decat credeam. m-am uitat la tutorial pe Youtube si am facut deja pima parte si prin prima parte ma refer ca am instalat windows 10 cu 64 bit si in toate tutorialele arata ca trebuie sa selectez ''create installation for another pc'' si asa am facut si acum am acel windows 10 (64bit) pe un stick si inainte dorinta de a avea 64bit am avut tot windows 10 si inca am deci oarecum eu vreau sa instalez windows 10 64 bit de la windows 10 32 bit
daca aveam un alt windows in afara de 10 nu cred ca as mai fi pus intrebarea asta pe TPU si m-as fi descurcat cu tutorialele de pe Youtube
de data asta sper ca am fost mai explicita happy multumesc!

| CoMyTzT explică:

O si uitati si tutorialul de la care m-am inspirat https://youtu.be/1lWgEExw3ek