| userul7200 a întrebat:

Cum as putea asculta muzica de pe telefon pe un televizor vechi prin cablu AV? (model televizor: BUNTZ). Gen s-ar putea printr-un cablu AV Jack? Sau nu stiu, nu sunt din domeniu happy

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se poate, ai internet asculti pe Youtube, de ce sa te complici asa de rau.

| userul7200 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Doar ce ne-am pus televizor la scoala si prindem doar dolce sport 1..Nu ca nu e fain fotbal, dar nu ar fi frumos sa avem si un Kiss TV sau ceva muzica?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru userul7200):

Păi ca sa prinzi kiss tv trebuie sa intrii in meniul televizorului sa i dai cautare, televiziunea dolce este prin satelit? ai acel decodor dolce? sau este prin cablu fara decodor, ca daca este prin decodor, trebuie sa vină echipa dolce sa schimbe decodorul, o fii defect, daca nu ave ti la scolala decodoru si semnalul este prin cablu cum este la rcs, atunci intrii in meniu si dai cautare automata, si tv ul si le gaseste pe toate.

| OldSoul a răspuns:

Da, se poate.
Ai nevoie de acest adaptor, restul e destul de usor, doar sa conectezi mufele si sa intrii in meniul AV al televizorului.
https://conectica.ro/fisiere/produse/principala/1/CCA-458-10M.jpg
Nu ar trebui sa coste mai mult de 15 lei acest adaptor.

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

Daca are mufa de HDMI( nu prea cred ca are), incearca cu un cablu HDMI

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Jora_Alexandruemilian_1990):

Televizorul este vechi, cu tub, cel mult are mufă euroscart si /sau rca, dar hdmi astea cu tub (crt) nu au.