| HardCore7750 a întrebat:

Cum ati vrea sa fiti nemuritori sau muritori?
Eu nemuritor, sa vad viitorul

26 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Nemuritor, desi mi-as dori sa traiesc mai mult...sunt foarte curioasa cum va fi peste vreo 200 de ani, cum va avansa tehnologia happy.

| Vans a răspuns:

Dacă ştii deja cum e viitorul, ce rost are să mai trăieşti?

| HardCore7750 explică (pentru Vans):

Deci Tu stii viitorul, zine si noua cum e?

| Vans a răspuns (pentru HardCore7750):

Cine o zis că eu aş ştii cum e viitorul?

| HardCore7750 explică (pentru Vans):

Pai ai zis mai sus daca stii deja viitorul, ce rost mai are sa traiesti, inseamna ca Tu stii.

| Vans a răspuns (pentru HardCore7750):

Nu,nu am spus că ştiu.Am spus că ar fi plictisitor să trăieşti dacă-ţi ştii deja viitorul.

| HardCore7750 explică (pentru Vans):

Aaaa,nu il stiu, da aia vreau sa fiu nemuritor happy

| condemnedAntagonist a răspuns:

Ehm...Dacă eşti nemuritor cică vezi persoanele dragi ţie murind.
Dar de fel sunt destul de egoist/ă, aşa că aş prefera să fiu nemuritor..Parcă tot mă roade curiozitatea, ce se află dincolo de moarte.

| Vans a răspuns (pentru condemnedAntagonist):

"Dar de fel sunt destul de egoist/ă"
cum vine asta, eşti şi femeie şi bărbat?

| condemnedAntagonist a răspuns (pentru Vans):

Eh,slash-ul ăla e din obişnuinţă, eu vin de pe la T/a, în caz că-ţi spune ceva.

| ΣηJΦY a răspuns:

Pai mai bine muritor deoarece daca o sa fi doar tu singur nemuritor o sa iti moara familia... Si da-o in pisici de tehnologie...

Stim cum toti ca peste 200 de ani masinile o sa fie zburatoare iar cladirile modificatr.Asta a fost parerea mea.

| Gabi05 a răspuns (pentru ΣηJΦY):

Masini zburatoare apar in 2015 pe piata.

Conform unui reportaj in 2015 va aparea prima masina zburatoare si va costa 250000 euro daca nu ma insel.

Sunt pareri pro //contra la ambele

Nemurirea
pro:
-vei vedea ce se intampla peste 7950ani
-te veei distra incontinu
-milioane de fete/casatorii
constra:
-iti vei vede familia cum moare si te vei ruga sa fi sters de pe fata pamantului.
-te vei plictisii
-vei fi luat drept ciudat sau modificat genetic.
murirea:
pro
-iti vei vedea familia in lumea cealalta
contra:
-vei regreta ca nu mai poti trai.

| ΣηJΦY a răspuns (pentru Gabi05):

Tot la parerea mea raman...

| Grigore666 a răspuns:

Pai conform stiintei nimeni nu-i nemuritor dar eu aș zice ca vreau sa fiu realist pentru ca de ce să visez la cai verzi pe pereți când pot reveni cu picioarele pe pământ?

| deny2013 a răspuns:

Nemuritoare...

| Criterion a răspuns:

Mi-ar placea sa fiu nemuritor eu si toti prietenii mei, impreuna cu parintii nostri. Mi-ar placea si sa pot zbura.

| BlackBoyHD a răspuns:

Nu ai ce face?

| HardCore7750 explică (pentru BlackBoyHD):

Poza de profil Expert TPU, de abia ai 13 Funde laughing
O zi buna

| BlackBoyHD a răspuns (pentru HardCore7750):

Ciuda?

| Badgirl117 a răspuns:

Depinde ce fel de nemuritor! In primul rand habar nai ce e nemurirea. Devenind muritor ca un vampir vei vrea ca tot ce ai vazut ca muritor sa fie la fel insa nu-i asa ca vampir vezi lumea cu alti ochi! Mai vie mai clara dar in esenta te simti exclus stiind ca de fapt cea ce vezi e ceva muritor schimbator si usor de uitat! Totul se schimba in jurul unui nemuritor insa acesta ramane neschimbat invadat de un balamuc de forme imagini divine dar lipsite de valoare si sentimente de singuratate.
Acea idee magnifica despre nemurire este chiar chea spre un blestem atroce! Ca nemuritor iti vei dori sa mori sa te invaluie incet acel sentiment de sfarsit care este de fapt un inceput al unei noi vieti! De ce crezi ca vampiri ucid oameni pentru sange? Pentru ca se simt disperati si sentimentul ucideri e singurul sentiment de alinare! Ce3rost sa ai un chip perfect si frumos de vampir sau nemuritor cand inauntru sufletul e chinuit!

| HardCore7750 explică (pentru Badgirl117):

Cred ca ai multa drepte

| IustinGood a răspuns:

Eu personal as vrea sa fiu muritor, deoarece daca esti nemuritor dupa un timp incepi sa te plictisesti.

| HardCore7750 explică (pentru IustinGood):

Plictisesti? sa vezi noile tehnologii? sa iti faci noi prieteni?

| IustinGood a răspuns (pentru HardCore7750):

Sa-ti moara familia, pritenii, si totul si tu in continuare sa ramai... nu cred ca este foarte placut.

| MariaCristinnaa a răspuns:

Muritor...vreau sa traiesc odata cu familia mea!

| boygirl15321 a răspuns:

Eu tot nemuritor nu ma intereseaza trecutul doar viitorul daca sar inventa masina timpului doar pentru viitor ar fi super happy