| FallInLove a întrebat:

Cum descarc o pagina web in calculator? Ce fac pe urma ca s-a modific? Explicati-mi cat mai usor de inteles pentru ca nu stiu la calculator. Va rog, Fundita

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Clik dreapta pe pagina si apoi clik pe ''salveaza ca''. Dupa ce se descarca in pc te duci in paint clik pe lipire ''lipire din''si apoi se deschide o fereastra unde te duce la pagina web care ai descarcat-o (de regula pagina se descarca in download)si dai dublu clik pe pagina dupa ce ai gasito.Acum ai adus pagina in Paint si o poti modifica cum vrei tu. Ca sa gasesti Paint te duci in meniul start si scrii in ''cauta programe si fisiere'' Paint. Succes!