| Catalinlupu23 a întrebat:

Cum fac microfonul sa nu se mai auda toata casa? Am laptop Asus.

5 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Ii legi pe toti din casa, dar in alta camera si le pui si banda adeziva pe gura rolling on the floor Glumeam. Ai putea sa faci un filtru de vant, dar altceva nu ai ce face numai sa izolezi fonic camera si sa inchizi usa.

| Catalinlupu23 explică (pentru viavo):

Daca dau boost ul mai mic la 10 si ceva si volumul la microfon la 70%

| viavo a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Vei scadea putin zgomotele din fundal, dar nu destul ca sa faci o inregistrare clara sau daca de exemplu vorbesti pe skype, tot o sa se auda la ei zgomotul din fundal.

| Catalinlupu23 explică (pentru viavo):

Am microfon la niste casti mici, cum pot sa-l selectez?

| viavo a răspuns (pentru Catalinlupu23):

Tot acolo la recording device poti sa alegi care sa fie microfonul principal.