| bobrici a întrebat:

Cum fac sa imi apara nVidia control panel sau altceva pentru a opri vSync?

La cs nu imi merge nici grafica OpenGL, probabil din cauza ca am vSync on sau e alta problema acolo?

Nu imi apare nici daca dau Click >>>dreapta-Properties-Settings-Advenced

Am windows xp sp3 si placa video: nVidia FX5500

Doar atat imi apare(imagine): http://s18.postimg.org/jw0sl3wvt/untitled11111111.png

6 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Vsync il opresti din joc. nu din placa

| bobrici explică (pentru Danzell):

Nu este adevarat...nu ai cum sa opresti vSync din counter-strike, este imposibil

vSync-ul este la placa video nu la joc, daca vrei sa ai 100fps pe cs iti trebuie neaparat vSync off, daca nu, nu ai nicio sansa

| bobrici explică (pentru Danzell):

Nu il poti opri din joc, vSyncu-ul este la placa nu la joc

| Danzell a răspuns (pentru bobrici):

In ce joc vrei sa scot v-sync?

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

Scoti*

| Danzell a răspuns (pentru bobrici):

Scuze acum am vazut vorbesti de CS... in consola ai: developer 1,
gl_vsync 0,
fps_max 250,
fps_overdrive 1
sau in
Nvidia X Server settingsdemarckeaza Sync to VBlank in OpenGL Settings