| galcevarul a întrebat:

Cum fac sa mearga calculatorul mai repede? I-am cumparat memorie si tot prost merge sad

Răspuns Câştigător
| videoblog a răspuns:

Mergi cu el la un specialist.

73 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga'ti un avg 9 ca merge bine scaneaza nonstopwinkingwinkingwinking si nu mai lasa nici un virus iar apoi pune-ti tune-up utilities 2009 si dai sa vezi ce probleme apare windowsulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda. antivirus = program anti VIRUSI laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi windows vista, pentium 5 si memorie de 257 de giga. Si un AVG Anti-Virus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara`i GB ram daca vrei sa-ti mearga mai repede!big grinwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall pentru toata lumea.
am si eu o intrebare si nu-mi gasesc raspunsul.
am un pc care este format din:placa de baza ASUS Kskull, procesor AMD sempron tm 3000+, si rami 1, 5G.
am obs ca mi s-a ars o placa de 512m, am inlocuito, toate bune si frumoase pana aici dar am obs ca m-i se blocheaza foarte repede, nu pot sa am 2 pagini deschise ca procesorul ajunge imediat la 100%CPU usaj si am mai obs ca nu imi mai zice in BIOS ca am procesor 3000+ ci 8600+. nu inteleg ce s-a intamplat.Va rog ajutati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai foc frate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce calculator ai(pentium)ca daca il depaseste si pe el saracu' tot deageaba. Dar as mai zice ceva:Cumparati rami sau daca tot asa face, schimba windows-ul. Dar daca ai pentium 2 sau 3 tot deagabalaughinglaughing. Ar fii ca si cum la un batran l-ai pune intr-un ferarrilaughinglaughinglaughing. Deci asta e indicatia mea.Bafta

| john_4974 a răspuns:

Trebuie sa cumperi un antivirus bun si sa reinstalezi windowsul sai reformatat etc. nu mai baga tot felul de programe an pc. vad ca ai scris ca ai cumparat memorie dar nu conterza memoria ci sistemul de operare al pc-tau
deci trebuie sal instalezi sal rformatezi bagi un antivirus bun si nu mai baga tot felul de programe
eu ati recomand un antivirus bun:AVIRA: DAR ai grija daca al downloadezi s-ar putea ca antivirusul sa aiba virusi.
mai sigur al cumperi
o alta posibilitate este sa cumperi RAMI
de preferat o placa de1GBrami
si o sa vezi ca o sa mearga mult mai bine pcul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca y dyn cauza procesor si vyrus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aruncal de pe geam si tu cu tot cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să reinstalezi Windows-ul şi optimizeză-l puţin(închide din serviciile care îs inutile, curăţă regisrul după ce ai instalat programele, defrafmentează Hard Discul, etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. este clar... nu mai ai ce face. am patit-o si eu. sigur e placa... asa ca mai bine fa ca mine. vindel la un om care vrea unul mai vechi. si iatzi altul bun. dar nu la mana a 2

eu asa am facut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dreaq stie

| maduuuu a răspuns:

Reinstaleazati windows-ul si instaleaza la inceput un antivirus bun cu tot cu licenta, sa nu instalezi un antivirus cand vezi ca merge greu astfel o sa mearga si mai greu...credema mi s-a intamplat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimai hardul si daca tot asa merge schimbati windowsul sau cautama pe mine pe id:danutzzz_demo si o sa imi zice ce problema ai si o sa o rezolvam noi cumva! Ai incredere!:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa mai scapi de programele care nu la mai folosesti eu de ex am acum Counter Strike 1. 6... ma plictisesc il sterg din panoul de control (Control panel ). daca nu incearca cu niste programe de defragmentat hdd sau ceva de curatat okwinking?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara-ti altul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ai instalat windosul?
in C?
daca ai plin c-ul merge foarte greu
mi s-a intamplat
trebuie sa ai minim 3gb liber pe D iar pe D 12GB

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in start da la run si scrie (msconfig)si dai acolo la startup si debifeza ce nu vrei sa se aprinda odata cu calculatorul

| adrian_5443 a răspuns:

Si mie in ultima vreme imi merge calculatorul cam prost am avut memorie de 512 MB si am inlocuito cu una de 2GB, placa de 128 si procesor de 2. 8Ghz si mi-a mers o perioada bine dupa aia am inceput sa am probleme cand deschideam calculatoru stateam camd 10~15 min si dupa aia imi aparea o eroare si se facea neagra imaginea asta pentru un timp mi-am pus windows 7 si imi mergea mai bine dai in ultima vreme imi merge prost i-am instalat windousu din nou mergea bine cam 1 saptamana sau 2 dupa aia cand deschideam calculatorul imi mergea prost trebuia sa astept cam 3~4 min sa se deschida si windowsu mi se incarca greu i-am instalat din nou windowsu si mi-a mers bine cam 1 saptamana si tot asa face mereu daca ii instalez windowsu merge bine cam 1~2 saptamani si dupa aia imi merge greu i-am facut si scanare cu nod32 da degeama uneori stau si ma gandesc oare nu am placa video prea mica si nu se potriveste cu memoria de 2Gb? va rog frumos sa ma ajutati daca aveti vreo solutine ma gasiti la id ady_adrian9331

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca am voie sa-ti dau aici alt site dar incerc.informeazate aici pentru tot ce nu stii.http://www.vatif.com/cum/cum-sa-faci-sa-mearga-windows-ul-mai.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma ce pot s afac si eu ma enerveaza rau pc-u se bloheaza cand scriu eu scriu repede dupa ce am scris trebuie sa aspet sa scrie el litera cu litera si greu se blocheaza ce sa-i fac plzz ziceti-mi si mie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dal de la 32 biti la 16 biti, instaleaza-ti un prog gen CClener e ff bun, sterge tot ce nu fol pc-ului de la start-run si scrii %temp% si dai enter(stergi tot de acolo ) si deiruseazal si alte chestii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa Дефрагментация диска

| Balteanu a răspuns:

Pentru Ana:Iti recomand un antivirus f bun; AVIRA; dar sa-l iei cu licenta.www.avira.com.

| alex_4703 a răspuns:

Frate incearca asta te va ajuta foarte mmult o sati mearga pc excelent :
Pt. ca cal. dvs. sa ruleze mai rapid dezactivati urmatoarele inutile
servicii din Manage.
Click de dreapta pe My Computer selectati Manage dati un click pe
+ din dreptul Services and Applications si dupa aia un clic pe
Services.
Urmatoarele servici se dezactiveaza daca dati dublu click pe ele si
la fiecare selectati Disabled din dreptul optiunii Startup type.
Dati Stop, Apply si O. K.
Urmatoarele servici sunt:
Alerter
. Automatic Updates
ClipBook
Computer Browser
Fast User Switching Compatibility
Help and Suppot
Human Interface Device Access
. Indexing Service
IPSEC Services
Messenger
. NetMeeting Remote Desktop Sharing
Network DDE
Network DDE DSDM
. Performance Logs and Alerts
. Portable Media Serial Number
. Print Spooler ( cand nu exista imprimanta )
. Remote Desktop Help Session Maneger
Routing and Remote Access
. Secondary Logon
. Security Accounts Maneger
. Smart Card
Smart Card Helper
. System Restore Service
. Task Sheduler
. TCP/IP NetBios Helper
. Themes ( pentru. dezactivarea aspectului in XP )
. Uninterruptible Power Supply
Upload Manager
. Volume Shadow Coly
. WebClient
. Wireless Zero Configuration
. WMI Performance Adapter

De preferat este sa dati si un Reboot dupa ce ati terminat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul tau trebuie sa vezi de cati gb de ram este?

daca nu e de 1 giga de ram iti merge prost
si sa mai stergi din programe!
:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai un topor sa vezi ca merge mai repede pe bune la fel am facut si eu si nu mai am probleme

| adyful a răspuns:

Hhh depinde de softwer dar mai bine reseteazal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e vechi aruncal.ca sa modernizat lumea.traim in secolu vitezei.asa ca ...next.nu bagati bani in vechituri.